هزینه‌های زندگی دانشجویی در کشور فرانسه

دسته بندی ها : وبلاگ, اروپا, هزینه مهاجرت و زندگی 15 مرداد 1399 sina seyyedi

هزینه های زندگی در فرانسه بسته به سبک زندگی افراد، شهر محل اقامت و تعداد نفرات خانواده افراد متغیر خواهد بود. به عنوان مثال هزینه زندگی برای یک فرد مجرد به صورت میانگین بین ۸۰۰ الی ۱۲۰۰ یورو در ماه می باشد، در حالیکه هزینه زندگی یک خانواده ۲ نفره بین ۱۱۰۰ الی ۱۵۰۰ یورو خواهد بود. بدون تردید یکی از مهم ترین مزایای فرانسه امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور به صورت رایگان است.

اغلب دانشگاه های فرانسه دوره های تحصیلی را به صورت رایگان ارائه می دهند و این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برای دانشجویان برخوردار می باشد. دلیل اصلی اختلاف قیمت کم بین هزینه های زندگی یک فرد مجرد و هزینه زندگی یک خانواده ۲ نفره اجاره بهای مسکن می باشد که عمده هزینه های زندگی در فرانسه را تشکیل می دهد.

از سوی دیگر هزینه زندگی در شهرهای فرانسه بسیار متفاوت خواهد بود، به طور مثال هزینه زندگی در پاریس به صورت میانگین بین ۲۰ الی ۳۰ درصد از کلیه شهرهای فرانسه گران تر خواهد بود. شهرهایی مانند ورسای و مون پلیه از جمله شهرهای ارزان برای زنگی به شمار می آیند.

هزینه زندگی در پاریس بسته به منطقه مورد نظر بسیار متفاوت خواهد بود به طوری که هزینه اجاره یک آپارتمان در مرکز شهر ۲ برابر گرانتر از یک آپارتمان در حومه پاریس می باشد. البته سطح درآمد فردی بالاتر و موقعیت های شغلی بیشتری در این شهر وجود دارد.

میانگین هزینه های اصلی زندگی ماهیانه:

اجاره مسکن: 450 تا 1100 یورو

خوراک: 150 تا 300 یورو

حمل و نقل: 40 تا 100 یورو

هزینه‌های جانبی: 100 تا 200 یورو

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از خدمات و پکیج‌های اپلای در 24 ساعت شبانه روز میتوانید از طریق واتس‌اپ با ما در ارتباط باشید. برای شروع کافیه بر روی لینک‌ ارتباطی مورد نظر را در زیر کلیک کنید!

– سفارش پرداخت‌های ارزی

– دریافت مشاوره رایگان اپلای

– اطلاع از پکیج‌ها و خدمات اسیس‌تیم

همچنین میتوانید با شماره 02128421939 تماس حاصل کنید!

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در ما

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :