دو مرحله ای شدن ویزای دانشجویی کانادا

دسته بندی ها : کانادا, وبلاگ, ویزا و اقامت 7 مرداد 1399 sina seyyedi

صدور ویزای تحصیلی کانادا در 2 مرحله


دو مرحله‌ای شدن ویزای تحصیلی کانادا خبری است که از تاریخ 15 مارچ 2020 یعنی همزمان با شیوع ویروس کرونا یا
COVID-19  از سوی اداره مهاجرت کانادا اعلام شده است.

وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو، راهکار های جدیدی را برای حفظ و اطمینان از ایمنی و سلامت دانشجویان بین المللی اعلام کرده است. او یک پروسه ی تایید جدید دو مرحله ای را برای برنامه های اجازه ی تحصیل ارائه کرده است که اجازه ی تحصیل شرطی را فراهم می کند. این به دانشجویان امکان می دهد تا تحصیلات خود را به صورت آنلاین در حالی که هنوز در خارج از کانادا هستند شروع کنند، و سپس پروسه ی اپلیکیشن خود را تکمیل کنند، زیرا مراکز ارائه دهنده ی خدمات ویزا هنوز به طور کامل در سراسر دنیا بازگشایی نشده اند. این راهکارها به منظور حمایت از دانشجویان بین المللی که برنامه تحصیلی خود را از یک دانشگاه در پاییز امسال به صورت آنلاین شروع میکنند ارائه شده اند.

این اقدامات جدید شامل این موارد است:

در اولویت قرار دادن پردازش به پرونده ی متقاضیانی که اپلیکیشن study permit یا همان اجازه ی تحصیل خود را به صورت کامل و آنلاین ارائه کرده اند. اجازه می دهد تا دانشجویان مدت زمان تحصیل آنلاین خود در خارج از کانادا را جهت واجد شرایط بودنشان برای اخذ اجازه ی کار پس از فارغ التحصیلی حساب کنند. این بدان معنی است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی واجد شرایط کار در کانادا خواهند بود، حتی اگر آنها تحصیل خود را بطور آنلاین از خارج از کشور در پاییز امسال داشته باشند.

برای این که این مدت زمان حساب شود آنها باید هم درخواست اجازه ی تحصیلشان را ارائه کرده باشند و هم حداقل  ۵۰ درصد از برنامه تحصیلی خود را در کانادا تکمیل کنند. اجرای یک فرآیند جدید تایید دو مرحله ای برای دانشجویانی که نمی توانند کلیه اسناد و مدارک مورد نیاز برای یک اپلیکیشن اجازه ی تحصیل کامل (به عنوان مثال مدارک بایومتریک) را ارائه دهند.

نکته ی قابل توجه این است که در نهایت و بعد از بازگشایی مراکز خدمات ویزا، متقاضی موظف است که تمامی مدارک الزامی و اسناد باقیمانده (از جمله ارائه ی بایومتریک و مدارک لازم دیگر مثل امتحان پزشکی مهاجرت و گواهی پلیس را تهیه و ارائه کند تا مجوز تحصیل خود را دریافت کند. برای داشتن اجازه ی سفر به کانادا، اجازه ی تحصیل تایید شده الزامی می باشد.

این راهکار در دسترس دانشجویانی است که برنامه تحصیلی خود را در ترم پاییز شروع می کنند و اپلیکیشن مجوز تحصیل خود را قبل از ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ ارائه می دهند. این اقدام به دانشجویان اطمینان خواهد داد که می توانند برای پاییز امسال ثبت نام کنند و تحصیلات خود را به صورت آنلاین آغاز کنند، حتی اگر آنها به دلیل تعطیلی مربوط به 19-COVID قادر به ارائه ی تمام اسناد و مدارک مورد نیاز نباشند.

در مرحله دوم و پس از اینکه متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا انگشت نگاری خود را انجام دادند، در صورتی که پرونده ی آنها بعد از بررسی نهایی مورد تایید سفارت کانادا قرار گرفت، تاییدیه ی نهایی برای آنها صادر شده و پس از آن متقاضیان قادر به ادامه ی تحصیل در کانادا خواهند بود.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از خدمات و پکیج‌های اپلای در 24 ساعت شبانه روز میتوانید از طریق واتس‌اپ با ما در ارتباط باشید. برای شروع کافیه بر روی لینک‌ ارتباطی مورد نظر را در زیر کلیک کنید!

– سفارش پرداخت‌های ارزی

– دریافت مشاوره رایگان اپلای

– اطلاع از پکیج‌ها و خدمات اسیس‌تیم

همچنین میتوانید با شماره 09036911939 تماس حاصل کنید!

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در ما

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :