اجرای قانون جدید کار در سوئد

از ۱ ژوئن ۲۰۲۲، قوانین جدید برای مجوزهای کار در سوئد اعمال شده است. از جمله این قوانین می توان به این موارد اشاره کرد:

👈 برای دریافت مجوز کار نیاز به قرارداد کاری است (قبلاً پیشنهاد کار کافی بود). 

👈 برای آن دسته از شاغلان که می خواهند خانواده خود را به اینجا بیاورند، شرایط نگهداری در نظر گرفته شده است. یک شاغل باید بتواند از اعضای خانواده ای که می خواهند به سوئد بیایند حمایت کند. این بدان معناست که درآمد او باید برای تامین هزینه های مسکن و زندگی کل خانوار کافی باشد.

👈 یک مجوز اقامت جدید برای افراد بسیار توانمند که می خواهند برای جستجوی کار به سوئد بیایند، معرفی شده است. یک مجوز اقامت کاملاً جدید برای افراد دارای تحصیلات عالی معرفی شده است. کسانی که دارای مدارک عالی تحصیلی هستند، اکنون این فرصت را دارند که برای اجازه اقامت برای جستجوی کار در سوئد یا بررسی امکان راه اندازی یک تجارت اقدام کنند. این مجوز اقامت برای حداقل سه ماه و حداکثر نه ماه اعطا می شود. برای اعطای مجوز، باید پول کافی برای تامین هزینه های سفر خود در سوئد و همچنین بیمه درمانی جامع را داشته باشید.

👈 تعهدی معرفی شده است که کارفرمایان را ملزم می کند تا شرایط تغییر یافته کاری را برای کارمندانشان گزارش دهند، در صورت نقض این تعهد، کارفرما جریمه خواهد شد. اگر شرایط کاری برای یک شغل بدتر شود، کارفرما اکنون موظف است این موضوع را به اداره مهاجرت سوئد گزارش دهد. کارفرمایی که تغییرات در شرایط کاری را گزارش نکند ممکن است مشمول جریمه شود. آژانس مهاجرت سوئد نیز زین پس، بررسی های بیشتری را انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که شرایط کاری توافق شده برآورده شدهاست.

.

👈 اجازه اقامت را می توان چندین بار تمدید کرد. اگر فرد پس از داشتن مجوز کار به مدت چهار سال، شرایط لازم برای اجازه اقامت دائم را احراز نکند، می تواند اجازه اقامت را  برای هر چندبار که بخواهد تمدید کند (مدت هر تمدید ۲ سال است) تا شرایط اقامت دائم را بدست بیاورد.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از خدمات و پکیج‌های اپلای در 24 ساعت شبانه روز میتوانید از طریق واتس‌اپ با ما در ارتباط باشید.

09036911938
09036911939

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در ما

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :